zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

UWAGA!!! 

Starsze wiadomości zostały przeniesione do zakładki ARCHIWUM!!!

 

 

Czwartek, 15 stycznia 2015 r.

Wolontariusze w DPS ,,Jędrek”

Dnia 13.01.2015 roku wolontariusze LO w Bogatyni byli z wizytą w DPS ,,Jędrek” w Opolnie Zdroju. Młodzież zaprezentowała bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny przygotowany przez p. S. Remian. Oprócz życzeń wolontariusze wręczyli pensjonariuszom drobne upominki.

EJ/JWZ/BL

Środa, 14 stycznia 2015 r.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Dnia 12 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się etap podstawowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W zmaganiach uczestniczyło 14 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Jarosław Paduch, Patrycja Mikulska i Klaudia Pęcikiewicz. Gratulujemy.

EJ/BL

Poniedziałek, 12 stycznia 2015 r.

WOŚP

Dnia 9 stycznia 2015 roku odbyła się szkolna edycja WOŚP. Uczniowie przygotowali występy muzyczne solistów oraz licytacje. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja o tort pomiędzy uczniami i pracownikami szkoły. Tym razem zwyciężyli uczniowie. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz WOŚP. Dnia 11 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ulicznej zbiórce pieniędzy. Szkolnym koordynatorem akcji  była Daria Drąg z klasy IIa.

EJ/JWZ/BL

 

Piątek, 19 grudnia 2014r

I znowu było zjawiskowo…….

Dzień 19.12.2014 wprowadził nas wszystkich w świąteczną atmosferę. Najpierw podczas klasowych spotkań wigilijnych uczniowie tradycyjnie, podzielili się opłatkiem i  zasiedli do stołu (niektórzy nawet ze swoimi wychowawcami). Potem wystąpili uczniowie ze  wspaniałym programem wigilijnym. Był on jak co roku wyjątkowy- kolędy, wiersze i wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia. Po życzeniach i przemówieniach gości ,uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużony odpoczynek.

Składam serdeczne podziękowania uczniom, którzy wzięli udział w programie wigilijnym. Sylwia Remian

SR/LK

Czwartek, 18 grudnia 2014r.

Begegnungstage in Bogatynia

W dniach 18 i 19 .12.2014, w ramach współpracy ze szkołą partnerską Schkola Oberland  z Niemiec gościliśmy 4 uczniów z opiekunem p. M.Drewniackim (nauczycielem języka polskiego w tej szkole). Pierwszy dzień był głównie okazją do poznania się – polscy uczniowie z opiekunem p.S.Remian zorganizowali zabawy animacyjne w dwóch językach, zjedli zdrowe śniadanie, a po tym, jak już przełamane zostały lody, wyruszyli do miasta, żeby poznać Bogatynię. Szukali miejsc, które kiedyś miały duże znaczenie dla miasta i do dziś mają wielką wartość historyczną i kulturową. Uczniowie z Niemiec dostali również zadania do wykonania w języku polskim( np.przeprowadzenie krótkiego wywiadu z p.dyrektor ZSZOI w Bogatyni). Dzień zakończył się „kawą i ciastkiem” w osobliwym miejcu Bogatyni, w restauracji ”Dom u zegarmistrza”, który również w ramach zadań musieli najpierw odnaleźć.

Drugi dzień upłynął bardzo tradycyjne – uczniowie z Niemiec uczestniczyli w spotkaniach wigilijnych w klasach, a na zakończenie obejrzeli program wiglijny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. W ten sposób nastrojeni świątecznie zakończyliśmy dwudniowe spotkania międzynarodowe w ramach współpracy partnerskich szkół.

Dziękuję uczniom klasy II grupy rozszerzonej za zaangażowanie przy  projekcie!!!!!

SR/LK

Wtorek, 16 grudnia 2014r.

Weihnacht kommt bald………

Już tradycją stało się odwiedzanie co roku przez młodzież naszej szkoły Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie. Tym razem byliśmy tam 09.12.2014 roku wraz z uczniami Gimnazjum Ziemi Bogatyńskiej na zaproszenie naszej szkoły partnerskiej w Görlitz.  Jak zwykle było zjawiskowo: światełka, kiermasze z przeróżnymi produktami,  muzyka świąteczna i smakołyki : Bratwurst , Christsstollen i Glühwein (oczywiście nie dla wszystkich). Prócz tego wszystkiego, zobaczyliśmy Frauenkirche, Łabę i „zahaczyliśmy” o Zwinger. Zmęczeni ale przepełnieni świąteczną atmosferą wróciliśmy pociągiem (a to dodatkowa atrakcja) do domu.

„Święta przybywajcie!”

SR/LK

   

Ponidziałek, 15 grudnia 2014 r.

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach od 11 do 12 grudnia 2014 roku wolontariusze LO w Bogatyni zbierali produkty żywnościowe w sklepie EKO. Zebrane dary zostały przekazane potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły. Ofiarodawcom, kierownictwu i pracownikom sklepu EKO składamy serdeczne podziękowania.

EJ/JWZ

 

Poniedziałek, 15 grudnia 2014r

Szlachetna Paczka

Po raz pierwszy Szkolny Wolontariat przy Liceum Ogólnokształcącym w Bogatyni przyłączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. Dzięki życzliwości wielu osób udało się zebrać: odzież, obuwie, artykuły papiernicze, środki czystości, żywność, garnki, rowery, kołdrę, narzędzia do majsterkowania, zabawki itp.

Wolontariusze bardzo dziękują darczyńcom:

- rodzicom , uczniom i pracownikom szkoły,

- pani Ewie Tomali,

- panu Dawidowi Szumiło,

- pani Katarzynie Grześków,

- pani Beata Kosiorek,

- kierownictwu i pracownikom sklepu EKO.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2015 Roku życzymy zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Wolontariusze LO

Piątek, 12 grudnia 2014r.

Próbna matura

W poniedziałek, tj. 15 grudnia , kolejna próbna matura dla naszych trzecioklasistów. Tym razem arkusze zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Harmonogram jest następujący:  poniedziałek – język polski, wtorek – matematyka, środa – języki obce. Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godzinie 8.00 w Matematyce i Audio, zgodnie z przydziałem wg. list. Życzymy powodzenia!!!

LK

Środa, 3 grudnia 2014 r.

Gminny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 1 grudnia w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS dla gimnazjalistów.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z 5 szkół. Zawodnicy rozwiązywali test, który zawierał pytania otwarte i zamknięte.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Igor Remian z Niepublicznego Gimnazjum Ziemi Bogatyńskiej,

II miejsce: Oliwia Sikorska z Niepublicznego Gimnazjum Ziemi Bogatyńskiej,

III miejsce: Wiktoria Frankiewicz z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Bogatyni.

Najlepsi otrzymali cenne nagrody a pozostali uczestnicy podarunki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia p. Andrzeja Grzmielewicza.

Zwycięzcom gratulujemy a sponsorowi bardzo dziękujemy.

Galeria

JWZ/BL

Środa, 3 grudnia 2014 r.

Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 1.12.2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS.  W zmaganiach wzięło udział 34 uczniów, którzy rozwiązywali 30 zamkniętych i 5 otwartych zadań. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Jarosław Paduch

II miejsce – Emilia Nowiczuk

III miejsce – Natalia Tyszkiewicz

IV miejsce – Paulina Sieradzka i Sebastian Andrzejewski

EJ/BL

 

Piatek, 28 listopada 2014 r.

STUDIUM TALENT

Uczniowie klas II i III poszerzali swoją wiedzę uczestnicząc w wykładach z matematyki i fizyki, które odbywały się w Filii Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach w październiku i  listopadzie.

Wyjazdy na wykłady z matematyki odbywały się w soboty, a z fizyki w czwartki. Cykl wykładów zakończył się egzaminem (dla chętnych ), którego pozytywne zakończenie daje dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.pwr.jgora.pl

 Dzięki uprzejmości pana burmistrza Andrzeja Grzmielewicza nasze wyjazdy w soboty były darmowe, za co bardzo dziękujemy.

BB / BL

Czwartek, 27 listopada 2014 r.

Wieczór gier i filmów

Dnia 21 listopada 2014r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni odbyła się kolejna, druga z kolei  edycja „Wieczoru gier i filmów”.
Impreza  trwała od godziny 17:30 do 22:00. Przez ten czas szkołę odwiedziło wielu uczniów, w tym także wielu gimnazjalistów, którzy zostali zaproszeni.
Przez niemal 5 godzin młodzież mogła sprawdzić się w wielu grach, mianowicie: FIFA 15, Counter Strike 1.6, Dance Central 2, czy Tekken 6 i Naruto.
Impreza została zakończona nieco po godzinie 22 przez panią Dyrektor naszego liceum, Beatę Lipowicz, która wręczyła nagrody laureatom poszczególnych konkurencji. Zostały one ufundowane przez starostę zgorzeleckiego pana Artura Bielińskiego.
W grze Counter Strike 1.6 zwyciężyła drużyna reprezentująca nasze liceum w składzie: Michał Bojakowski, Maksymilian Cebula, Adam Pawłowski i Sławomir Skiba.
Turniej FIFA 15 zwyciężył również uczeń naszej szkoły - Sławomir Skiba, a wicemistrzem został Jakub Mandrykowski.

Galeria

JWZ / BL

Poniedziałek, 24 listopada 2014r.

Próbna matura z OPERONEM

W dniach 25-27 listopada nasi trzecioklasiści sprawdzą swoją wiedzę podczas próbnej matury. Jutro rozpoczynamy egzaminem z języka polskiego, dalej egzamin z matematyki a 27 listopada egzaminy z języków obcych.  Rozpoczynamy  o godz.8.0, jutro w” Audio” i „Matematyce” zgodnie z przydziałem wg list . Zdającym życzymy przysłowiowego "złamania pióra”.

LK

Piątek, 21 listopada 2014 r.

Z ekonomią za pan brat

Dnia 19 listopada uczniowie naszego liceum wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uczestnicy mogli poczuć klimat studiów, a to za sprawą wykładów oraz tłumu studentów podczas przerw.

Uczelnia zaproponowała nam wiele interesujących zajęć, z pośród których wybraliśmy następujące:

- Wykrywacz kłamstw – sprawdź kto kantuje?

-Skuteczna i efektywna komunikacja

-Siła negocjacji

Celem pierwszych warsztatów z psychologii kłamstwa było rozpoznanie najważniejszych oznak kłamstwa. Uczestnicy dowiedzieli się, jak rozpoznać kłamcę i przekonali się podczas ćwiczeń, że to wcale nie takie proste jakby się mogło wydawać. Zastanowili się nad rodzajami kłamstwa i ich konsekwencjami. Następnie zagrajli w grę, której celem było rozpoznanie oszusta wśród całej grupy.

Celem drugich warsztatów było ukazanie postaw właściwych osobom odpowiedzialnym za przebieg własnej ścieżki kariery zawodowej oraz wprowadzenie w realia funkcjonujące na rynku pracy. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z procesami komunikacyjnymi, jak dyskusja, burza mózgów, czy wystąpienia publiczne. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się budować odpowiednie postawy, jak asertywność, czy odpowiedzialność za własny sukces. Nauczyli się również prawidłowych zachowań w kontaktach z przyszłymi pracodawcami. Wiedza ta została przedstawiona w postaci inscenizacji, ćwiczeń w małych grupach oraz analizy przypadków (case study).

Ostatnie zajęcia dotyczyły negocjacji, które wykorzystujemy codziennie: w domu, w szkole, pracy. Co zrobić, aby podejmowane negocjacje były skuteczne? Jaki typ wybrać: pozycyjne, czy oparte na współpracy?

Wymienione zagadnienia uczestnicy sprawdzili w praktyce, wzięli udział w grze negocjacyjnej, aby poznać tajniki i siłę tego procesu.

Po warsztatach znaleźliśmy czas na posiłek i krótki spacer po mieście. Teraz trzeba zdobytą wiedzę utrwalić i wykorzystać w przyszłości.

JWZ / BL

Środa, 19 listopada 2014r.

Wieczór gier

Uczniowie LO zapraszają wszystkich chętnych na kolejny, czyli drugi „Wieczór gier”, który odbędzie się w piątek 21 listopada. Planowany czas od 17.30 do 22.00.

Rozgrywki odbywać się będą w następujących salach:

Informatyka: turniej Counter-Strike  drobne upominki za 1,2 i 3 miejsce;

Audio: turnieje w : Fifa 15 (PS4) , TEKKEN 6 (PS3), Naruto Shippuden (PS3) ,  Xbox 360 oraz Kinect 3 gry;

Sala języka polskiego: oglądanie filmów.

Udostępnione będą konsole: 2x - PS3, 1x – PS4, 1x Xbox 360

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                             LK/MB

 

Poniedziałek, 17 listopada 2014 r.

,,Nowe Horyzonty"

Od października uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacji filmowej realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jego celem jest pokazanie młodym ludziom ważnych i ambitnych filmów oraz zachęcenie do dyskusji o nich.
Uczniowie jeżdżą do kina w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Każde spotkanie rozpoczyna prelekcja dotycząca danego filmu. Po obejrzeniu projekcji uczestnicy toczą dyskusję na temat istotnych problemów zawartych w filmie.
Do tej pory uczniowie zobaczyli dwie ekranizacje ,,Labirynt Fauna" oraz ,,Motyl i skafander". Obydwa wzbudziły w nich wiele emocji i zachęciły do przemyśleń. Uczestnicy projektu z zaciekawieniem wyczekują kolejnego wyjazdu.

MM / BL

 

Piątek, 14 listopada 2014 r.

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 7 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Został on zorganizowany przez klasę III b.Uroczystość uświetnił koncert przygotowany specjalnie na tę okazję. Swoje umiejętności zaprezentowali utalentowani uczniowie

naszej szkoły: Agata Jurewicz, Kamil Bohdanowicz, Tomasz Zagórski oraz Szymon Justyński.

Występ przyciągnął wielu słuchaczy i został bardzo dobrze przyjęty.

Galeria

AM / BL

Środa, 5 listopada 2014 r.

Olimpiada Języka Angielskiego

17 listopada o godz. 9:00 odbędzie się XXXIX  Olimpiada Języka Angielskiego w sali języka angielskiego 20.
Wszystkich miłośników języka angielskiego zapraszamy do udziału i zapisów u nauczycieli anglistów.

AH /BL

Środa, 5 listopada 2014 r.

„Upiorna szkoła”

            31 października uczniowie naszej szkoły przygotowali święto halloween i przybyli na lekcje w niecodziennych strojach.

Można było bowiem spotkać duchy, wróżki, czarownice, a także wiele innych postaci z gier i filmów. Punktem kulminacyjnym było spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego robione były zdjęcia. Przerwy także wyglądały inaczej niż zazwyczaj, gdyż w ruch poszły telefony i aparaty, aby upamiętnić ten dzień i wysiłek uczniów.

Wszyscy dobrze się bawili, a dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Oby do karnawału!

Galeria

DS / BL

Piątek, 17 października 2014r.

"Twoje zdrowie w twoich rękach"

Dnia 17.10.2014r w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyła się akcja pod hasłem "Twoje zdrowie w Twoich rękach" zorganizowana przez bogatyńskie Amazonki. Akcja odbyła się w ramach corocznych obchodów października jako miesiąca profilaktyki raka piersi. W tym dniu odbyły się 2 wykłady. Pierwszy przeprowadziła pani Marzena Gmiterek- psycholog z dziedziny seksualności, która powiedziała o naszym zdrowiu seksualnym. Drugi wykład przeprowadził dr n. med. Radosław Tarkowski- chirurg onkolog z Dolnośląskiego Centrum Onkologii na temat zapobiegania chorobom nowotworowym. W czasie przerwy wszyscy udali się na zdrowy poczęstunek przygotowany przez Amazonki. Udział w tym wydarzeniu wzięły klasy pierwsze naszej szkoły.

                                                                                                                                         LK

Czwartek, 16 października 2014 r.

Konkurs Wiedzy o Bioregionie

W dniu 15 października 2014 r.  w Sulikowie odbył się  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bioregionie ,, W krainie łużyckich wulkanów”. Konkurs organizowany był  przez TOPiK w Zgorzelcu. Nasza drużyna w składzie: Maciej Ludwik, Grzegorz  Sucholas , Mateusz Zając, zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EJ / BL

Poniedzialek, 13 października 2014r.

Powiatowe Święto Edukacji

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę uroczystość przybyli pracownicy i emeryci trzech bogatyńskich jednostek, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

W pierwszej części uroczystości zostały wręczone nagrody przez  przedstawicieli starostwa powiatowego – wicestarostę Mariusza Tureńca oraz p. Bogusławę Witkowską, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Nagrodzono  sześciu pedagogów: z LO p. Beatę Lipowicz, dyrektor szkoły i p. Lucynę Kowalską, z ZSZ p. Katarzynę Koman, dyrektor zespołu i p. Dorotę Jasińską, z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej p. Agnieszkę Dymarską, dyrektor poradni i p. Agnieszkę Oparkę

W drugiej części głos zabrali uczniowie z ZSZ , którzy z tej okazji przygotowali piosenki, wiersz i skecz. Gospodarze zaprezentowali przedstawienie i piosenki, które zadedykowane zostały wszystkim przybyłym gościom. Przedstawienie przygotowały: p. J. Wąsowska – Zając i L. Kowalska.

Galeria

LK

Piątek, 3 października 2014r.

Święto Szkoły

Dnia 3 października odbyło się tradycyjne „Święto Szkoły". Uroczystość przygotowana została przez Samorząd Uczniowski, uczniów klas drugich, których wspierały: p. J. Wąsowska – Zając i p. E. Janicka.

W pierwszej części odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych i przedstawienie nowego przewodniczącego szkoły, którym został P. Paduch uczeń klasy Ib. Następnie uczniowie klas II- ich pokazali prezentację o życiu i twórczości patronki szkoły M. Skłodowskiej – Curie. Ostatnia część to autoprezentacja „pierwszaków”. W ten sposób zostali przyjęci do grona uczniów LO.

Życzymy im sukcesów w nauce i zadowolenia z bycia uczniami naszej szkoły.

Galeria

LK

Wtorek, 23 września 2014 r.

Konkurs chemiczny

Dnia 23 września 2014r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się IV Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii. Naszą szkołę reprezentowali: Jarosław Paduch i Jakub Jasiński z klasy IIIa. W konkursie wzięło udział 17 szkół. Po trudnych zmaganiach nasi uczniowie awansowali do finałowej dziesiątki i ostatecznie zajęli 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

JWZ/LK

Poniedziałek, 22 września 2014r.

Sprzątanie Świata

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystości otaczającego nas środowiska, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na rzeczywistość.

Turysto! Szanuj Środowisko!”. Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.                                                                                                                                

W dniu 19 września, jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Niepublicznego Gimnazjum, uczestniczyli w tej ogólnoświatowej akcji. Sprzątaliśmy Zalew, który okazał się mniej zaśmiecony, niż w ubiegłych latach. Czyżby coś się zmieniło w świadomości Bogatynian?

                                                                                                                                        EJ/JWZ/LK

 

Piątek, 19 września 2014 r.

Wybory nowego przewodniczącego szkoły

Dnia 19 września 2014r. odbyły się wybory nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcami głosowania zostali:

Przewodniczący: Przemysław  Paduch

Zastępca przewodniczącego : Damian Sosnowski

Skarbnik :Tristan Kłycho

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

 JWZ/LK

Wtorek, 16 września 204 r.

Spotkanie z koszykarzami Turowa

W poniedziałek 15 września w bogatyńskim Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie z zawodnikami Koszykarskiego Klubu Sportowego Turów Zgorzelec S.A.

Uros Nikolić i Michał Chyliński opowiadali o karierze zawodniczej, specyfice treningu, stosowanej diecie.

Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość rywalizować w osobistych rzutach do kosza a rywalizację wygrał p. Andrzej Olek , nauczyciel wychowania fizycznego w LO.

Spotkanie zorganizował Wicestarosta pan Mariusz Tureniec.

Galeria

LK / BL

 

Poniedziałek, 15 września 2014 r.

Wyjazd do teatru

W dniu 12 września klasy drugie udały się do Wrocławia na spektakl edukacyjny w Teatrze Lalek ,,Parlament Europejski kontra kryzys".

Interaktywne przedstawienie nawiązywało do zagadnień związanych z integracją europejską. W swobodnej atmosferze zabawnego, pełnego piosenek spektaklu widzowie wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego i podejmowali ważne decyzje. Obrady toczyły się w cieniu potężnego kryzysu, który pokrzyżował plany  Parlamentu. Po pełnym wrażeń przedstawieniu uczniowie razem z opiekunami wyruszyli do Galerii Dominikańskiej i na wrocławski Rynek w poszukiwaniu ,,rzeczy niedostępnych” w Bogatyni. Z odchudzonymi portfelami wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

                                                                                                                                              EJ/LK