zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

UWAGA!!! 

Starsze wiadomości zostały przeniesione do zakładki ARCHIWUM!!!

Piątek, 3 października 2014r.

Święto Szkoły

Dnia 3 października odbyło się tradycyjne „Święto Szkoły „. Uroczystość przygotowana została przez Samorząd Uczniowski, uczniów klas drugich, których wspierały: p. J. Wąsowska – Zając i p. E. Janicka.

W pierwszej części odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych i przedstawienie nowego przewodniczącego szkoły, którym został P. Paduch uczeń klasy Ib. Następnie uczniowie klas II- ich pokazali prezentację o życiu i twórczości patronki szkoły M. Skłodowskiej – Curie. Ostatnia część to autoprezentacja „pierwszaków”. W ten sposób zostali przyjęci do grona uczniów LO.

Życzymy im sukcesów w nauce i zadowolenia z bycia uczniami naszej szkoły.

LK

 

Poniedzialek, 13 października 2014r.

Powiatowe Święto Edukacji

!3 października obchodziliśmy w naszej szkole Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę uroczystość przybyli pracownicy i emeryci trzech bogatyńskich jednostek, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

 W pierwszej części uroczystości zostały wręczone nagrody przez  przedstawicieli starostwa powiatowego – wicestarostę Mariusza Tureńca oraz p. Bogusławę Witkowską, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Nagrodzono  sześciu pedagogów: z LO p. Beatę Lipowicz, dyrektor szkoły i p. Lucynę Kowalską, z ZSZ p. Katarzynę Koman, dyrektor zespołu i p. Dorotę Jasińską, z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej p. Agnieszkę Dymarską, dyrektor poradni i p. Agnieszkę Oparkę

W drugiej części głos zabrali uczniowie z ZSZ , którzy z tej okazji przygotowali piosenki, wiersz i skecz. Gospodarze zaprezentowali przedstawienie i piosenki, które zadedykowane zostały wszystkim przybyłym gościom. Przedstawienie przygotowały: p. J. Wąsowska – Zając i L. Kowalska.

LK

.

Wtorek, 23 września 2014 r.

Konkurs chemiczny

 

Dnia 23 września 2014r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się IV Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii. Naszą szkołę reprezentowali: Jarosław Paduch i Jakub Jasiński z klasy IIIa. W konkursie wzięło udział 17 szkół. Po trudnych zmaganiach nasi uczniowie awansowali do finałowej dziesiątki i ostatecznie zajęli 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

JWZ/LK

 

Poniedziałek, 22 września 2014r.

Sprzątanie Świata

 

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystości otaczającego nas środowiska, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na rzeczywistość.

 Turysto! Szanuj Środowisko!”. Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.                                                                                                                                

W dniu 19 września, jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Niepublicznego Gimnazjum, uczestniczyli w tej ogólnoświatowej akcji. Sprzątaliśmy Zalew, który okazał się mniej zaśmiecony, niż w ubiegłych latach. Czyżby coś się zmieniło w świadomości Bogatynian?

                                                                                                                                        EJ/JWZ/LK

 

Piątek, 19 września 2014 r.

 

 

Wybory nowego przewodniczącego szkoły

Dnia 19 września 2014r. odbyły się wybory nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcami głosowania zostali:

Przewodniczący: Przemysław  Paduch

Zastępca przewodniczącego : Damian Sosnowski

Skarbnik :Tristan Kłycho

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

 JWZ/LK

 

 

 

Poniedziałek, 15 września 2014 r.

Wyjazd do teatru

 

W dniu 12 września klasy drugie udały się do Wrocławia na spektakl edukacyjny w Teatrze Lalek ,,Parlament Europejski kontra kryzys ".                                                                                                         

Interaktywne przedstawienie nawiązywało do zagadnień związanych z integracją europejską. W swobodnej atmosferze zabawnego, pełnego piosenek spektaklu widzowie wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego i podejmowali ważne decyzje. Obrady toczyły się w cieniu potężnego kryzysu, który pokrzyżował plany  Parlamentu. Po pełnym wrażeń przedstawieniu uczniowie razem z opiekunami wyruszyli do Galerii Dominikańskiej i na wrocławski Rynek w poszukiwaniu ,,rzeczy niedostępnych” w Bogatyni. Z odchudzonymi portfelami wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

                                                                                                                                              EJ/LK