„Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” - Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027
SZKOLENIE METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI J. ANGIELSKIEGO
"METHODOLOGY REVISITED, REVITALIZED & RE-ENERGISED - SPICE UP YOUR TEACHING" - ETI MALTA
"To był niezwykle inspirujący kurs, który pozwolił mi zweryfikować moje sposoby i metody stosowane w codziennej pracy z uczniami. Poznałam anglistów z innych krajów, wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami, dyskutowaliśmy bez końca co można zrobić lepiej aby nauka języka angielskiego była jeszcze przyjemniejsza. To były bardzo budujące i motywujące dwa tygodnie na Malcie." - nauczyciel j. angielskiego Pani M. Pojmann
Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:
- style uczenia się i inteligencje wielorakie,
- co motywuje współczesnych uczniów,
- uczenie się oparte na współpracy,
- wykorzystanie Internetu w nauce języka,
- muzyka, humor i drama na lekcjach j. angielskiego,
- strategie pisania,
- jak naprawdę mówimy, czyli język potoczny i idiomatyczny,
- jak ważna jest gramatyka w nauce języka obcego,
- nauka słownictwa i wymowy,
- nauczanie języka poprzez pracę projektową,
- odrodzenie dyktanda.
Nauczyciele naszego LO uczą się angielskiego na Malcie
Kurs języka angielskiego "Fluency and English Language Development" pozwolił naszym nauczycielom "szlifować" znajomość tego języka. W trakcie zajęć wykorzystywane były różne metody aktywizujące, w tym metody audiowizualne w postaci filmów, nagrań, obrazów oraz metody komunikatywne rozwijające umiejętności mówienia i słuchania. Doświadczeni prowadzący zadbali również o to, by nauka przebiegała w przyjemnej atmosferze. Wszyscy wrócili zachwyceni i zmotywowawni do dalszej pracy.
"Stosowanie powyższych technik pozwoliło mi na efektywną i angażującą naukę języka" - nauczyciel j. polskiego, Pani D. Bogdanowicz-Ciupa.
"Dzięki kursowi zdobyłam wiedzę językową i umiejętności komunikacyjne" - nauczyciel geografii i matematyki, Pani W. Barucha.
"Podczas kursu rozwijałam swoją kreatywność, poznałam nowe techniki zapamiętywania, zdobyte umiejętności wykorzystam w swojej pracy z młodzieżą" - nauczyciel matematyki, Pani B. Lipowicz.
"Kurs sprawił, że będę kontynuować naukę języka" - nauczyciel j. polskiego i historii, Pani L. Kowalska.
"Nauka przebiegala w bardzo przyjemnej atmosferze" - nauczyciel j. polskiego, Pani A. Michalska.
Zagraniczne mobilności uczniów i nauczycieli na zasadach Erasmus+
Miło nam poinformować, że już w tym roku szkolnym ruszamy z realizacją projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ 2021-2027, realizowanego na zasadach Programu Erasmus+ .
Tytuł projektu:
„Środowisko i walka ze zmianą klimatu oraz promowanie swojego regionu turystycznego".
Przynane środki to 218 268,68 PLN na realizacje trzech działań projektowych:
- szkolenia językowe i metodyczne dla nauczycieli
- mobilności typu job-shadowing w Finlandii
- wizyty uczniów w partnerskich szkołach we Francji i Rumunii
W ramach projektu nauczyciele będą doskonalić znajomość języka angielskiego na kursach językowo-metodycznych w szkole na Malcie. Trzech nauczycieli językowców będzie miało moożliwość obserwować pracę w szkole w Finlandii na wyjeździe typu job-shadowing. Ponato, 15 uczniów naszej szkoły weźmie udział w mobilnościach do szkół partnerskich w Rumunii i Francji.
Projekt będzie realizowany w latach 2023-2025. Pierwsze mobilności zaplanowane są już w lipcu tego roku szkolnego. Mobilności uczniów odbędą się w przyszłym roku szkolnym we wrześniu i październiku.
Rozpoczynamy proces rekrutacji uczestników do projektu. Poniżej załączamy regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy dla uczniów.
RAZEM ŁATWIEJ - program polityki zdrowotnej
Nasza Szkoła przystąpiła do Programu polityki zdrowotnej w zakresie zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego – RAZEM ŁATWIEJ.
Program został stworzony przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Realizatorem Programu jest podmiot wykonujący działalność leczniczą Cogito Sebastian Łaźniak.
Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 19 lat, które doświadczają samotności, smutku, myśli lub prób samobójczych czy też kryzysu psychicznego. Dzieci i młodzież zgłaszana do programu jest przez rodziców i opiekunów prawnych.
Koordynator we współpracy z pracownikiem infolinii kwalifikuje do programu na podstawie rozmowy telefonicznej tzw. triage diagnostyczny.
Ważne numery i adresy mailowe znajdują się w poniższych załącznikach.